سامانه جامع بيمه درمان تکميلي دردنياي امروز سازمانها به شدت بدنبال اتوماسيون و مکانيزه کردن و در يک کلام بدنبال سيستم سازي امور خود هستند بدون سيستم سازي با حجم اطلاعاتي که موجود است ديگر نميتوان در لحظه از وضعيت فعلي سازمان مطلع شد و نميتوان از روند اتفاقات گذشته به نفع آينده استفاده کرد. ديگر دوره پذيرش چشم و گوش بسته ي جدول تعهدات و فرانشيزهاي تجويز شده از سوي بيمه گر گذشته و بيمه گذاران و بيمه شدگان بدنبال گزارشات جامع آماري وضعيت فعلي براي تصميم سازي براي آينده خود هستند ، آينده نگري و آينده نگاري تلاشي است براي ترسيم وضعيت سازمانها در ابعاد مختلف بنحوي که استراتژي هاي قابل طرح ريزي براي آينده سازمان متناسب با اوضاع زماني خود باشد و کمترين انحراف را داشته باشد و با کمترين تغييرات بتواند در زمان خود اجرا شود و از همه مهم تر در شرايط آينده چه فرصت هايي را مي توان براي سازمان ايجاد کرد، زيرا تمامي فرصتها موجود نيستند، بعضي از آن ها را بايد خلق کرد و جلوي تولد برخي از تهديدات را از قبل گرفت خصوصاً اگر اين تهديدات در مورد سرمايه هاي انساني شرکت باشند و سلامتي سرمايه هاي انساني از اهميت بسيار بالايي خواهد بود مهمترين سازوکار براي اين مهم بيمه درمان تکميلي با شرايط اختصاصي بيمه شدگان هر سازمان است.
در آينده اي بسيار نزديک هر شرکت بيمه اي که در ارائه اطلاعات صحيح و لحظه اي و داشبورد هاي آماري براي مديران کوتاهي کند از بازار پر تلاطم بيمه حذف خواهد شد و علاوه بر بيمه گذار بيمه شدگان نيز به شدت نياز به اطلاع از وضعيت مالي خود در بحث سلامت و بيمه درمان تکميلي هستند که اين موارد جز با استفاده از نرم افزارها و اپليکيشن ها و ربات هاي تحت وب ميسر نخواهد بود.
تغييرات به حدي سريع صورت مي پذيرد که ايجاد رضايتمندي و وفاداري مشتريان صرفا با ارائه خدمات آنلاين و فوق تصور بيمه شدگان امکان پذير خواهد بود.
اگر بدنبال حفظ مشتريان فعلي و تمديد چند ساله بيمه نامه آنها هستيد قويترين و به روز ترين نرم افزار متناسب با شرايط درمان تکميلي شرکت راديسان افزار بهترين گزينه خواهد بود براي دسترسي به دمو با ما تماس بگيريد ، تعرفه هاي استفاده از اين سامانه در قالب دو طرح ثابت ماهانه و سرانه ماهانه به شرح زير مي باشد.
تعرفه ثابت استفاده از خدمات سامانه وي آي پي يار (VIPyar.com) در سال 1396
تعرفه سرانه استفاده از خدمات سامانه وي آي پي يار (VIPyar.com) در سال 1396
از نرم افزار سامانه جامع بيمه درمان تکميلي بیشتر بدانیداستعلام قیمت

پورتال جامع نمایندگی بیمه پورتال جامع نمايندگي بيمه و شعبه هاي بيمه از ديگر نرم افزار هاي توليد شده توسط شرکت راديسان مي باشد. اين پورتال کاملا وب بيس بوده و اکثر فعاليت هاي بيمه اي نمايندگان، کارگزاران و شعب بيمه را تحت پوشش قرار داده و راه کار هاي جديدي را براي فروش بيشتر بيمه نامه ها و بخصوص کاهش هزينه ها ارائه ميکند.
اين سيستم به شما کمک ميکند که براي خودتان يک وب سايت کاملا حرفه اي داشته باشيد، اطلاعات تماس خود را در معرض ديد همگان قرار دهيد، پروفايل بازارياب ها را تعريف نماييد،تمامي بيمه نامه ها را بصورت اينترنتي ثبت نام و صادر و يا تسويه تمامي حق بيمه هاي صادر شده را اينترنتي نماييد
پرتال نمايندگان بيمه با امکانات منحصر به فرد صدور انلاين انواع بيمه نامه ها به شما کمک مي کند که مرز هاي فروش خود را گسترش دهيد و اعتباري دو چندان نزد مشتريان خود کسب نماييد
از نرم افزار پورتال جامع نمایندگی بیمه بیشتر بدانیداستعلام قیمت

پیامک و ارتباط با مشترینرم افزار ارسال و دريافت پيامک راديسان جداي از قابليت هاي معمول همانند ارسال و دريافت پيامک و تبليغات پيامکي، نوع خاصي از طراحي با نگاه تخصصي به مشاغل در آن پياده سازي و سعي بر آن شده است که براي هر کسب و کار به تناسب نياز هاي پيش بيني شده، امکاناتي فراهم گردد که ارتباط سازمان و مشتري بصورت مستمر برقرار باشد.
ارتباط با مشتري، دائم و مستمر و بدون نياز به نيروي انساني از اهداف هر سازماني است که ما ابزار آن را فراهم کرده ايم.
از نرم افزار پیامک و ارتباط با مشتری بیشتر بدانیداستعلام قیمت

مدیریت نمایندگی بیمهاين نرم افزار که با هسته پيامک و ارتباط با مشتري طراحي و پياده سازي شده است به تمامي نمايندگان بيمه کمک مي کند که مديريت مشتريان خود را آسان تر از هميشه در دست داشته باشند. تعريف انواع بيمه، مشتريان، بيمه نامه ها و اقساط در سيستم باعث مي شود که بدون نياز به تامين هزينه اضافي استخدام نيروي انساني جهت يادآوري به مشتريان، ما بصورت خودکار تمام وقايع را با تنظيماتي که انجام داده ايد به اطلاع مشتري خواهيم رساند.
از نرم افزار مدیریت نمایندگی بیمه بیشتر بدانیداستعلام قیمت